Tarihçemiz

1991 “ZORUNLULUKTAN GELEN BİR DOĞUŞ”

Dönemin ekonomik koşulları bir otomobil satın almak için, iki otomobil ücreti ödemeyi gerektiriyor. İstanbul’da bir iş hanında başlayan girişim ile Eminotomotiv markası doğuyor. Birkaç arkadaşın bir araya gelmesi ile “sırayla otomobil sahibi olmanın” yolu açılıyor.

1992 "EL BİRLİĞİ SİSTEMİ"

Otomobil sahibi olmak isteyenler için bir alternatif olma yolunda Eminotomotiv sağlam temeller üzerine inşa ediliyor. “El Birliği” adı verilen sistem, her bütçeden insana hizmet etme odaklı olarak dizayn ediliyor.

1993 "“HERKES OTOMOBİL SAHİBİ OLABİLİR”"

Yalnızca üst gelir grubunun otomobil sahibi olabildiği bir dönemde Eminotomotiv ile algılar değişiyor ve toplumun her kesimine, her bütçeye uygun koşullarda otomobil sahibi olmanın önü açılıyor.

1994 "İLK OTOMOBİL GRUPLARI"

30 - 40 kişilik otomobil çekiliş grupları ile El Birliği, küçük bir ofisten topluma açılıyor. Eminotomotiv bulunduğu binanın tamamında hizmet vermeye başlıyor.

1995 "HAYALLERİN GERÇEKLEŞMESİ"

Otomobil toplumun büyük bir kesimi için hayalden ibaret. Eminotomotiv’in teslimatları ile Türkiye’de farklı bir yoldan da otomobil alınabileceği bilinci gelişiyor.

1996 "TOPLUMUN ‘FAİZSİZ SİSTEM’ İLE TANIŞMASI"

Faizsiz argümanı ilk olarak Eminotomotiv tarafından ülkemizde kullanılmaya başlanıyor. Toplu birikimi olmayan kişiler için faizli sistemler dışında El Birliği sisteminin ilanları tüm Türkiye’ye o yıllarda yayılıyor.

1997 "BASKILAR VE KARA LİSTE"

Siyasi ve ekonomik olarak kriz dönemine giren Türkiye’de, Eminotomotiv baskı ve kara listelerin hedefi oluyor. Faizsiz sistemin gelişmesi ve halka sunumu, toplumun bazı kesimlerinde rahatsızlıklara yol açıyor.

1998 "İYİ GÜNDE DE, KÖTÜ GÜNDE DE"

Eminotomotiv’in faliyetleri krizin gölgesinde duraksamadan ilerlemeye devam ediyor. Yaşanan sıkıntılar müşterilerimizin desteği ve sistemimizin kendi içerisindeki tecrübe ile atlatılıyor. Müşterilerimiz ile yalnızca iyi günde değil, kötü günde de bir arada olmayı bildik.

1999 "KRİZLERİ ATLATACAK BİR YAPI"

Doksanlı yılların koşulları ülkede krizlerin bitmeyeceği ön görüsünü doğurdu. Sıkıntıları müşterilerinin de desteğiyle atlatan Eminotomotiv, faaliyetlerinde daima ‘kötü günleri’ düşünerek sağlam adımlar ile ilerlemeye devam etti.

2000 "BÜYÜMENİN ZİRVESİ"

Türkiye’nin 67 bölgesine temsilcilikleri aracılığıyla hizmet veren Eminotomotiv, uzun yıllar aradan sonra ülke piyasasına giriş yapan farklı markaların araçlarını müşterilerine teslim ediyor. Otomobil piyasasının hareketliliği Eminotomotiv’i lider firmalardan biri haline getiriyor.

2001 "ONUNCU YILDA TÜRKİYE’DE İLKLER"

“El Birliği”nin ekonominin her alanında uygulanabilmesi amacıyla birçok sektörde geçmişten gelen tecrübe ile faaliyetlere hız veriliyor. İnşaat, Enerji, Tarım, Mobilya alanlarında yirmiden fazla marka Eminotomotiv bünyesinde ekonomiye katkı sağlıyor.

2002 "TÜRKİYE’DE YENİ BİR SİYASİ SÜREÇ"

Doksanlı yıllarda atlatılan problemlerden sonra toplum iradesi, yenilikçi bir görüşü iktidara taşıyor. Tüm ülkede ekonominin canlanması ve yatırımların önü açılıyor. Eminotomotiv bu döneme yüksek büyüme hedefleri ile başlıyor. İlerleyen zamanlarda bu dönemde atılan temeller üzerine birçok başarı inşa ediliyor.

2003 "YENİ HEDEFLERE DOĞRU İLK ADIMLAR"

Eminotomotiv’in otomobil sektöründeki başarısı hayatın her alanında topluma hizmet edecek yeniliklerin hedeflenmesine zemin oluşturuyor. Bu dönemde müşterilerimiz ile olan diyaloğumuz yeni taleplerin tarafımızca anlaşılması için bir fırsat olarak değerlendiriliyor.

2004 "EKONOMİDE İSTİKRAR MEYVELERİNİ VERİYOR"

Eminotomotiv toplumun her alanında birçok marka ile bilinen ve güvenilen bir kurum. Türkiye’deki siyasi değişim hareketi Eminotomotiv’in önündeki baskı ve engellerden kurtulmasına vesile oluyor. Sektör, siyasetin yükünü omuzlarından atarak ekonomik değerler üretme yolunda hızlanmaya başlıyor.

2005 "EMİNEVİM’İN DOĞUŞU"

Doksanlı yılların birikim ve tecrübesi ile sağlam zeminler üzerine kurulu Eminotomotiv, Türkiye’de birçok siyasinin de söylemi olan “iki anahtar: bir araba, bir ev” hayalini gerçeğe dönüştürmenin en somut adımını atıyor. Eminevim ile modern toplumun ihtiyacı olan konut sektöründe El Birliği sistemi uygulanmaya başlanıyor.

2006 "UZUN VADELER İLE GELEN ÇÖZÜMLER"

Otomobilde olduğu gibi konut piyasasında da yatırım yapmak isteyen kişiler için en önemli problem mali sıkıntılardı. Eminevim 100 ve 120 ay çekilişli grupları bütün müşterilerimizin hizmetine sundu.

2007 "KONUT SEKTÖRÜNÜN ŞAHLANIŞI"

Ülke ekonomisinin lokomotifi haline gelecek inşaat sektöründeki yatırımlar ile konut sektörü Türkiye’nin her bölgesine canlılık getiriyor. Eminevim bu dönemde alternatifler arasında en avantajlı sistem olarak piyasada yer ediniyor.

2008 "EMİNEVİM İLE GERÇEKLEŞEN HAYALLER"

Neredeyse imkansız denilen şartlarda Eminevim ile ev sahibi olan aileler en büyük mutluluk kaynağımız. İnsanlarımızın hayalleri gerçekleştikçe biz de mutlu oluyoruz.

2009 "EMİNEVİM ŞUBELERİ TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE"

Temsilcilikler ile hizmet veren Eminotomotiv’in ardından, Eminevim kendi şubeleri ile ülkenin dört bir yanında hizmet vermeye başlıyor. Bu dönemde açılan onlarca şube ile Türkiye’nin her ilçesinde konut teslimi yapılıyor.

2010 "EMİNEVİM İNŞAAT"

El Birliği sistemi ile mali sıkıntıları olan kişilere ev sahibi olmanın yolunu açan Eminevim, artık kendi inşaat projelerini geliştirmeye başladı. İstanbul’dan başlayarak, Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde inşa edilen projeler ile Eminevim İnşaat güvencesiyle konut sahibi olmanın önü açıldı.

2011 "KURUMSAL BİR YAPI, GENİŞ BİR VİZYON"

Topluma faydalı ve bireylere saygılı bir hizmet kalitesi anlayışı, Eminevim’de yeniliklerin sürekliliğini sağlıyor. Hizmet verilen her alanda modern piyasa koşullarının gereklilikleri Eminevim tarafından önemle incelenerek, El Birliği sisteminin yapısına entegre ediliyor.

2012 "BÜYÜME DEVAM EDİYOR"

Yeni hedefler ve tecrübeli kadrolar ile bu yıllar büyümenin Eminevim’de istikrarlı bir şekilde devam etmesinin önünü açıyor. Krizler ve ekonomik problemlere dayanıklı olacak şekilde geliştirilmiş olan El Birliği sistemi, toplum tarafından kabul görerek her dönemde büyük oranlarda gelişme sağlıyor.

2014 "EL BİRLİĞİ TÜM SEKTÖRLERDE"

Eminotomotiv, Eminevim, Eminevim İnşaat, Emin Sigorta, Emin Enerji, Emin Tarım, Emin Travel başta olmak üzere bütün markalarımız sektöründe uluslararası başarı hedefleri ile çalışmalarını sürdürüyor.

2015 "90 ŞUBE, 90 BİN TESLİMAT"

Türkiye’nin her bölgesinde 90 Eminevim şubesi ile tam 90 bin ailenin otomobil ve konut hayalleri gerçekleşiyor. Anadolu’nun mayasında bulunan “imece-yardımlaşma” sistemini kurumsal yapıda ülkemiz insanının hizmetine sunarak “Türkiye’de herkese hitap edecek faizsiz bir sistem” anlayışının temelleri Emin Şirketler Grubu tarafından atılmış oluyor.

2016 "GURURLA DOLU 25 YIL"

1991 yılında başlayan serüvenimiz 2016 yılı itibariyle 25. yılını tamamlıyor. Başta otomobil ve konut olmak üzere, hizmet verilen her sektördeki yatırımlarımız, topluma fayda amacı esas alınarak ülkemiz insanının hizmetine sunuluyor. Her ay bin beş yüzü aşkın teslimat sayısı ile Emin Şirketler Grubu kendini kanıtlayan bir şirket olarak ülkemiz ekonomisine katkı sağlıyor.