Emin Grubu Tanıyalım

Yıl 1991, dönemin şartları içerisinde ülkemiz insanlarının otomobil sahibi olması hem zor, hem de lüks sayılabilecek bir boyuttadır. Otomotiv sektörü birkaç marka ile sınırlı olmasının yanında kredi kullanacaklar için faizler oldukça yüksektir. Aslında otomobil alacak kadar paranın bir araya getirilmesi, otomobil sahibi olunacağı anlamına da gelmemektedir. Çünkü bir otomobil alabilmek için aylarca sıra beklemek gerekmektedir. Hal böyle olunca çoğu insan için otomobil sahibi olmak bir hayalden öteye gidememektedir.

Bugün, Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Emin Üstün, o dönemde büyük bir girişimcilik örneği sergileyerek otomobil alımında yaşanan sorunların üstesinden gelmeyi amaçlamıştır. Aslında kendisi de diğer insanlar gibi otomobil almak istemiş ancak; faizlerin yüksek oluşu, sınırlı seçenekler ayrıca beklenmesi gereken otomobil sırası onu bu soruna çözüm bulma yoluna itmiştir.

Uzun süren araştırmalar neticesinde “El Birliği” modelini geliştirerek otomobil sahibi yapan bir sisteme dönüştürmeyi başarmıştır. Yeni sistemin adı da “El Birliği” olmuştur. El Birliği sistemiyle otomobil sahibi olmak isteyen insanlar bir araya gelerek her ay ödedikleri taksitlerin toplamıyla o ay içlerinden bir kişiyi otomobil sahibi yapmaktadırlar. Böylelikle bir grup içerisinde yer alan kişiler hem faiz ödemeyecek, hem de önceden sipariş edilen otomobil, teslim tarihi gelen kişilere sıra beklemeden verilecekti.

Emin Otomotiv’in otomobil alımında uyguladığı El Birliği sisteminin büyük ilgi görmesi neticesinde bu sistemi kopyalayan ve çoğunluğu art niyetli olmak üzere 300’e yakın firma daha kurulmuştur. Bugün yalnızca El Birliği sisteminin kurucusu olan Eminotomotiv varlığını başarıyla sürdürmektedir. 29 yılı geride bırakırken Eminotomotiv müşterilerinden bir tek kişinin dahi mağdur edilmemesi apayrı bir gurur kaynağıdır.

Eminotomotiv 1991 yılında başladığı faaliyetlerini başarıyla sürdürmesinin yanında çeşitli dönemlerde ülkemizde yaşanan krizler ve doğal afetlerin olumsuz sonuçlarını müşterilerine yansıtmamış, El Birliği sistemini geliştirerek günümüze kadar taşımıştır.

1990’lı yıllarda otomobil alımı noktasında yaşanan sorunlar aslında ev sahibi olmak isteyenler için de geçerliydi. 2005 yılında El Birliği sistemini ev sahibi olmak isteyenlerin de istifadesine sunan Eminotomotiv, Eminevim markasıyla ev sahibi olmak isteyenleri en kolay yoldan ev sahibi yapmayı amaçlamıştır. Emin Grup; Eminotomotiv ve Eminevim ile insanları faizsiz bir yöntemle ev ve otomobil sahibi yaparken bir yandan da diğer grup şirketleriyle farklı ihtiyaçlara farklı çözümler sunmuştur. Bunlardan biri olan Eminevim İnşaat ile toplu konutlar inşa ederek insanımıza yaşanabilir alanlar sunmuştur.

Emin Grup bünyesinde yer alan Emin Enerji, Emin Tarım ve Hayvancılık, Emin Sigorta, Emin Otomotiv 2. El, Emin Mağaza, Emin Yachting gibi firmalar da alanında en iyisini ve en Emin’ini yapma gayretiyle yoluna devam etmektedir.

Emin Grup, ülkemiz insanının temel ihtiyaçlarını faizsiz yöntemlerle karşılamak, ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamak için önemli adımlar atmaktadır.

Emin Grup, müşteri memnuniyetini üst sınırlarda tutan, müşterisiyle arasında ticari bir bağın yanında gönül bağı kurmayı da başarmış, müşterisinin güvenini örneğine az rastlanır biçimde kazanmış nadir kuruluşlardandır.